کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده

کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده

اتاق فراری از آینده!

امروزه شاهد توجه ویژه­ ی صنعت فیلم و سریال و همچنین بازی­های رایانه­ ای، به ژانر علمی تخیلی یا Sci-Fi هستیم. بسیاری از این فیلم­ها و بازی­ها دنیا را در زمان آینده به تصویر می­کشند. دنیایی که به ­واسطه تکنولوژی­های پیشرفته، شکل و شمایل متفاوتی با زمان حال دارد. از جمله این فیلم ها و بازی­ها می­توان به فیلم­های Upgrade و Ex Machina و بازی­های  Cyberpunk 2077 و Detroit: Become Human اشاره کرد.   

اما در بازی­های اتاق فرار، با توجه به افزایش تعداد بازی­ها در ژانر ترسناک، کمبود بازی­ در ژانری مثل علمی تخیلی کاملا مشهود است. اتاق فرار کمپ آلفا با هدف ایجاد تجربه­ای نو و هیجان­ انگیز، تلاش کرده تا بازیکنان را در یک فضای آینده­نگرانه و تکنولوژی­ محور قرار دهد و پای ژانر Sci-Fi را به دنیای اتاق فرار در ایران باز کند.

 

تکنولوژی حرف اول را می­زند!

یکی از مهم­ترین تفاوت­های کمپ آلفا با دیگر اتاق فرار­ها، استفاده­ی منحصر به فرد تکنولوژی در این بازی است. در کمپ آلفا دیگر خبری از قفل­های مکانیکی مرسوم در اتاق فرار نیست. تمامی قفل­ها از طریق مکانیزمهای الکترونیکی و دیجیتالی باز می­شوند. در کمپ آلفا برای اولین بار از تکنولوژی اینترنت اشیا یا IOT (Internet Of Things) در یک اتاق فرار استفاده شده است. اینترنت اشیاء به زبان ساده یعنی ارتباط حسگرها و دستگاه‌ها با شبکه اینترنت که از طریق این ارتباط و تعامل بین لوازم متصل به شبکه و کاربران، امکان مشاهده و کنترل لوازم متصل به شبکه برای کاربران آن فراهم می‌شود. استفاده از این تکنولوژی امکانات جدیدی به کمپ آلفا اضافه می­کند که تاکنون در اتاق فرار دیگری دیده نشده.

 

 

آینده ای باورپذیر!

دکور و فضاسازی در کمپ آلفا از دیگر نقاط تفاوت این اتاق فرار با بازی­های دیگر محسوب می­شود. این بار به جای یک خانه قدیمی یا یک قتلگاه یا اتاق شکنجه، بازیکنان پا به یک زندان فوق پیشرفته در سال 2051 می­گذارند. نوع نورپردازی و ساخت دکور و همچنین تجربه کار کردن با سیستم­های الکترونیکی خاص، می تواند حس حضور در آینده را به بازیکن منتقل کند.

تجربه ­ای عمیق همراه با تئاتر تعاملی

اتاق فرار کمپ آلفا در سبک تئاتر تعاملی اجرا می­شود. سبکی که برای اولین بار با شبح بازارچه به دنیای اتاق فرار راه پیدا کرد. اما نوع تعامل در این بازی کاملا با شبح بازارچه متفاوت است. روایت سناریویی عمیق و غیرقابل پیشبینی همراه با اکت­های تعاملی دست به دست هم داده تا بازیکن در فضای داستان بازی غرق شده و تجربه­ ای عمیق و به یاد ماندنی برای او رقم بخورد.

در انتها، فضاسازی و تکنولوژی­های جدید و منحصر به فرد در این بازی، باعث شکل گیری سبک جدیدی از معماها شده که می­تواند تجربه ا­ی کاملا جدیدی از اتاق فرار را برای بازیکن به ارمغان آورد. کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده!