اسکیپ آنلاین - تجربه اتاق فرار آنلاین در خانه

اسکیپ‌ آنلاین چیست؟

اتاق فرار آنلاین یا «اسکیپ‌آنلاین» پلتفرم ارائه اسکیپ‌روم‌های ما با استفاده از بات تلگرام است. بسیاری از ویژگی‌های یک اتاق‌ فرار واقعی در اسکیپ آنلاین حفظ شده است. بعد از همه‌گیری ویروس کرونا در اسفندماه 1398 و تعطیلیچند ماهه اسکیپ روم دات آی آر، ایده امکان تجربه بازی معمایی اتاق فرار در منزل اولین جرقه برای تولید محصول اسکیپ آنلاین بود

اسکیپ‌آنلاین را می‌توانید از ۱ تا ۴ نفره، بدون نیاز به حضور فیزیکی در کنار هم، بازی کنید. حین انجام بازی می‌توانید چت کنید، هم‌فکری کنید، مثل همیشه معما حل کنید و بازی را جلو ببرید. سبک معماهای اسکیپ‌آنلاین، ترکیبی از سبک معماهای اتاق فرارهای واقعی و معماهایی‌ست که با استفاده از ابزار‌های اینترنتی از جمله جستجو در گوگل، شبکه‌های اجتماعی و ... حل می‌شوند.

سناریو و فضا‌سازی هم به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی شده‌اند. درست مانند یک اتاق فرار واقعی شما با انواع گوناگونی از قفل و همه جزییات یک اسکیپ‌روم واقعی که آنلاین و به صورت تصویر، ویدیو، صوت و ... در اختیارتان قرار می‌گیرد، سر و کار دارید. اگر امکان استفاده از اسکیپ‌روم‌های دنیای واقعی را ندارید، یا دلتان برای اتاق فرار تنگ شده اما هم‌تیمی‌های همیشگی و پایه را در اختیار ندارید و یا دلتان برای لذت حل کردن معماهای گاه پیچیده و چند‌لایه تنگ شده است، اسکیپ‌آنلاین محصولی برای شماست!

محصول اسکیپ‌آنلاین، اتاق فرار در محیط تلگرام، با بازی «شیوع» در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و قرنطینه‌های مرتبط با آن، توسط تیم اسکیپ‌روم دات آی‌آر طراحی و عرضه شد و در پی استقبال بی‌نظیر مردم و سازمان‌ها از این اتاق فرار آنلاین، دو محصول دیگر نیز با نام‌های «ناصرالدین شاخ» و «اتاق ۴۴» به این پلتفرم افزوده شد.

در ویدیو زیر می‌توانید توضیحات بیشتری در رابطه با نحوه انجام بازی‌های آنلاین در بستر تلگرام را مشاهده کنید. 

اتاق فرار آنلاین در جهان

در سال‌های اخیر، محبوبیت اتاق‌های فرار افزایش یافته است و جویندگان هیجان و علاقه‌مندان به پازل در سراسر جهان را مجذوب خود کرده است. با این حال، با ظهور تکنولوژی، شکل جدیدی از فرار به وجود آمده است - اتاق های فرار آنلاین. این تجربیات مجازی مفهوم اتاق های فرار را به سطحی کاملاً جدید رسانده است و به افراد این امکان را می دهد تا از راحتی خانه خود وارد ماجراجویی های هیجان انگیز شوند. در ادامه، دنیای اتاق های فرار آنلاین، ویژگی ها، مزایا و چرایی تبدیل شدن آن ها به یک انتخاب محبوب برای سرگرمی را بررسی خواهیم کرد.

 

مفهوم اتاق های فرار آنلاین:

اتاق های فرار آنلاین اقتباس های دیجیتالی از اتاق های فرار فیزیکی هستند. آنها معمولاً شامل حل پازل، یافتن سرنخ ها و کشف اسرار در یک محیط مجازی هستند. بازیکنان به عنوان یک تیم با هم کار می کنند و از تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله برای پیشرفت در بازی استفاده می کنند و در نهایت به هدف خود می رسند.

 

دسترسی و راحتی:

یکی از مزیت های مهم اتاق های فرار آنلاین دسترسی به آن ها است. برخلاف اتاق‌های فرار فیزیکی که شرکت‌کنندگان را ملزم به حضور فیزیکی در یک مکان خاص می‌کنند، نسخه‌های آنلاین را می‌توان از هر نقطه‌ای در جهان در دسترس قرار داد. این قابلیت دسترسی به دوستان، خانواده‌ها یا همکاران اجازه می‌دهد بدون توجه به موقعیت جغرافیایی‌شان دور هم جمع شوند و از این تجربه لذت ببرند.

 

محیط های مجازی فراگیر:

اتاق‌های فرار آنلاین تلاش می‌کنند تا محیط‌های مجازی فراگیر ایجاد کنند که فضا و چالش‌های اتاق‌های فرار فیزیکی را تکرار کند. این تجربیات مجازی با استفاده از گرافیک با کیفیت بالا، جلوه های صوتی و عناصر تعاملی، بازیکنان را به دنیایی فریبنده منتقل می کند و حس ماجراجویی و رمز و راز را تقویت می کند.

 

تنوع مضامین و مشکلات:

اتاق‌های فرار آنلاین طیف وسیعی از موضوعات و سطوح دشواری را برای پاسخگویی به اولویت‌ها و سطوح مهارت‌های مختلف ارائه می‌دهند. چه یک راز کارآگاهی هیجان انگیز، یک خانه جن زده شبح وار، یا یک ماجراجویی به سبک ایندیانا جونز را ترجیح دهید، یک تجربه اتاق فرار آنلاین برای همه در دسترس است.

 

کار تیمی و همکاری:

درست مانند اتاق های فرار فیزیکی، نسخه های آنلاین بر کار گروهی و همکاری تاکید دارند. بازیکنان باید به طور موثر ارتباط برقرار کنند، اطلاعات را به اشتراک بگذارند و برای حل معماها و پیشرفت در بازی با هم کار کنند. این جنبه اتاق های فرار آنلاین را به یک انتخاب عالی برای تمرینات تیم سازی یا یک فعالیت سرگرم کننده برای تقویت روابط با دوستان و خانواده تبدیل می کند.

 

انعطاف پذیری و سفارشی سازی:

اتاق های فرار آنلاین انعطاف پذیری را از نظر مدت زمان بازی و زمان بندی ارائه می دهند. برخلاف اتاق‌های فرار فیزیکی که اغلب دارای زمان‌های ثابت هستند، نسخه‌های آنلاین را می‌توان در هر زمانی پخش کرد و به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا تجربه را مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنند. علاوه بر این، برخی از پلتفرم‌ها گزینه‌های سفارشی‌سازی را ارائه می‌کنند که به بازیکنان امکان می‌دهد بازی را به سطح دشواری دلخواه خود تنظیم کنند یا عناصر شخصی‌سازی شده را اضافه کنند.

پدیده طراحی اتاق فرار آنلاین توسط طراحات اتاق فرارهای واقعی به پاندمی کرونا بر می‌گردد. پس از شیوع ویروس کووید 19 در اسفندماه 1398، در بیشتر کشورهای دنیا مجموعه‌های اتاق فرار یا اسکیپ روم با محدودیتهای زیادی در پذیرش علاقه‌مندان به این بازی رو به رو شدند و طبیعتا برای حفظ کسب‌وکار خود راه‌های آلترناتیوی برای ادامه فعالیت خود پیدا کردند. یکی از این راه‌ها امکان تجربه بازی اتاق فرار به صورت مجازی بود.

درصد قابل توجهی از مجموعه‌های اتاق فرار در آمریکا، اتاق فرارهای آنلاین از طریق وبسایت زوم را به مخاطبین عرضه کردند. به این صورت که گیم مستر آن اتاق فرار از طریق دوربین‌های گوپرو به داخل بازی رفته و بازیکنان از طریق وبسایت زوم و به صورت تماس تصویری گیم مستر را برای حرکت در اتاق راهنمایی میکردند. هر چند این روش در ظاهرا جذاب نیست اما در آمریکا مورد استقبال قرار گرفت و به خصوص در سه ماه ابتدایی همه گیری کرونا خیلی از مجموعه‌های اتاق فرار را نجات داد.

ظهور اتاق های فرار آنلاین روشی را که مردم با مفهوم فرار و ماجراجویی درگیر می شوند متحول کرده است. این تجربیات دیجیتال با ارائه قابلیت دسترسی، محیط‌های مجازی فراگیر و طیف گسترده‌ای از موضوعات، به انتخابی محبوب برای سرگرمی، تیم‌سازی و معاشرت تبدیل شده‌اند. بنابراین، دوستان خود را جمع آوری کنید، فکر خود را آماده کنید و امروز وارد یک ماجراجویی هیجان انگیز اتاق فرار آنلاین شوید! می‌توانید یکی از اتاق فرارهای آنلاین زیر را انتخاب کنید! حتما و حتما توضیحات هر بازی و روش انجام بازی را به صورت کامل مطالعه کنید!